Kształtujemy u najmłodszych Słupszczan pozytywne postawy wobec osób z niepełnosprawnością

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 marca 2015

27 marca 2015 roku prezes Fundacji „Radius” Agnieszka Orzech na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku poprowadziła zajęcia edukacyjne podnoszące świadomość najmłodszych Słupszczan na temat codziennego funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących. W zajęciach wzięły udział dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkola nr 7 przy ul. Wileńskiej w Słupsku.

W czasie godzinnego spotkania maluchy miały okazję, (niektóre po raz pierwszy) porozmawiać z osobą niewidomą. zobaczyć jak wygląda poruszanie się z białą laską, mogły sprawdzić się w roli przewodnika osoby niewidomej, zapoznać się z pismem Brajla. Dowiedziały sięjak niewidomi radzą sobie z wykonywaniem codziennych czynności: nalewają wodę, robią pranie, rozpoznają kolory, oglądają obrazki, pracują na komputerze, czy grają w piłkę lub w gry planszowe.

Warto dodać, że MBP w Słupsku od wielu lat organizuje warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży pełnosprawnych, których celem jest kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnością.