Obchodzimy światowy dzień dostępności Accesibility Camp

17 marca 2015

21 maja 2015 r. przedstawiciele Fundacji „Radius" w raz z reprezentantami Firmy Akces Lab poprowadzą w ramach obchodów Światowego Dnia Dostępności (Akcesibility Camp) warsztaty pod tytułem: Osoby Niepełnosprawne w Przestrzeni Publicznej oraz Technologiczni Szczęściarze czyli Jak Nowoczesne Technologie Ułatwiają Funkcjonowanie Osobom Niepełnosprawnym. Warsztaty odbędą się w Warszawie w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w ramach konferencji zorganizowanej przez Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, którego Fundacja „Radius" jest członkiem.

Uczestnicy warsztatów będą mogli przekonać się jak osoby niepełnosprawne wykorzystują najnowsze zdobycze techniki w codziennym funkcjonowaniu, jak sprawnie posługują się komputerem, tabletem czy Iphonem. Będą mogli również sami wcielić się w rolę niepełnosprawnych i spróbować jak działa się na wymienionym sprzęcie bez użycia wzroku, z zawężonym polem widzenia lub z perspektywy osoby z uszkodzonym aparatem ruchu czy zaburzoną percepcją dotykową.