Kultura dostępna dla niepełnosprawnych w Słupsku

14 grudnia 2015

Do wszystkich niepełnosprawnych!

Fundacja „Radius” zaprasza osoby niepełnosprawne ze Słupska i okolic do wspólnego uczestnictwa w kulturze. Zbieramy grupę chętnych, którzy chcieliby razem chodzić do teatru, kina, filharmonii, razem uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych. Chodzi nam o osoby, które chciałyby się ruszyć z domu, ale nie mają z kim, albo najzwyczajniej w świecie nie lubią chodzić same.

To nie jest żaden dofinansowany projekt tylko inicjatywa oddolna, pomysł zaproponowany przez samych niepełnosprawnych. My jako Fundacja będziemy się starali załatwić zniżki na różne bilety i wejściówki, ale chodzi przede wszystkim o to, aby się zebrać i wspólnie, gdzieś wyjść. Może być tak, że nie zawsze uda nam się wytargować zniżkę i trzeba będzie płacić za wstęp. Jednak idea całego przedsięwzięcia polega na tym, aby razem uczestniczyć w kulturze, rozrywce, w życiu naszego miasta. Chcemy stworzyć listę osób zainteresowanych szeroko pojętą kulturą, z którymi będziemy się kontaktować za każdym razem, gdy coś fajnego będzie się działo w Słupsku lub okolicy.

Do naszej inicjatywy może przyłączyć się każda osoba niepełnosprawna, bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności. Mamy już chętnych niewidomych, głuchoniewidomych i głuchych.

Zapraszamy też wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc i razem z niepełnosprawnymi uczestniczyć w kulturze. Pomoc może mieć różne formy np. pomoc w dojechaniu do kina.

To może być fajna sprawa. Czasami ludzie potrzebują lidera, który ich skrzyknie i dalej wszystko toczy się siłą rozpędu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

e-mailowy: biuro@fundacjaradius.qinfo.pl

telefoniczny: 603 086 506

lub przez dostępny na stronie Fundacji formularz kontaktowy.

serdecznie zapraszam w imieniu Fundacji i w imieniu osób niepełnosprawnych, które już wkręciły się w tą sprawę

Prezez Fundacji „Radius” Agnieszka Orzech