Kaszuby słowem i kształtem malowane – warsztaty przybliżające kulturę kaszubską osobom niewidomym i słabowidzącym.

1 września 2015

Fundacja Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Radius” zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie pod nazwą:

Projekt skierowany jest do osób niewidomych i słabo widzących ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu całej Polski.

Celem projektu jest Zapoznanie osób z dysfunkcją wzroku z dorobkiem materialnym i duchowym społeczności kaszubskiej w sposób adekwatny do możliwości poznawczych tej grupy odbiorców.

W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w 4-dniowych warsztatach kulturalnych, w czasie których będą mogli poznać codzienne życie Kaszubów, ich tradycje i obyczaje, język, stroje, wytwory artystyczne oraz bogatą historię Kaszubów i jej wpływ na losy narodu polskiego.

Warsztaty odbędą się w Kościerzynie jesienią 2015 roku.

Zajęcia prowadzone będą metodami dostosowanymi do potrzeb percepcyjnych osób z dysfunkcją

wzroku, bazującymi głównie na przekazie słownym i dotykowym.

W ich ramach odbędą się wycieczki do miejsc związanych z historią i kulturą kaszubską, zajęcia praktyczne przybliżające dziedzictwo kulturowe regionu oraz zajęcia pokazujące, w jaki sposób osoby z uszkodzonym wzrokiem mogą odkrywać kaszubską kulturę dzięki nowym technologiom.

Warunkiem przystąpienia do projektu jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym z tytułu uszkodzenia narządu wzroku.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt:

Telefoniczny: 603 086 506

e-mailowy: biuro@fundacjaradius.qinfo.pl

Projekt „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiające ten właśnie napis.Logo programu Kultura Dostępna z kolorowym tym właśnie napisem.Logo Fundacji "Radius".