Zapraszamy do udziału w projekcie: „Nasze kompetencje nasze szanse – podnoszenie zaradności osobistej i społecznej osób z niepełnosprawnością złożoną”

1 sierpnia 2015

Fundacja Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Radius” zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie pod nazwą: „Nasze kompetencje nasze szanse – podnoszenie zaradności osobistej i społecznej osób z niepełnosprawnością złożoną”.

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa Pomorskiego, z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Przy czym w pierwszej kolejności do projektu przyjmowane będą osoby z niepełnosprawnością złożoną czyli te, które mają stwierdzoną więcej niż jedną niepełnosprawność np. głuchoniewidome, niewidome z niepełnosprawnością intelektualną, niedosłyszące z uszkodzeniem narządu ruchu itp.

Celem projektu jest nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu uczestnicy objęci zostaną kompleksowym wsparciem z zakresu wykonywania czynności życia codziennego i rozwijania kompetencji społecznych.

W projekcie przewidziano zajęcia indywidualne i grupowe.

W ramach zajęć indywidualnych zaplanowano spotkania ze specjalistami w zakresie poradnictwa życiowego, automotywacji i wizażu. Przewidziano dla każdego uczestnika wizytę u fryzjera i kosmetyczki.

W ramach spotkań grupowych odbędą się zajęcia: integracyjno-motywacyjne, kulinarne, wykonywania codziennych czynności, kreowania własnego wizerunku i autoprezentacji oraz zajęcia komputerowe.

Uczestnicy wezmą także udział w grupowych wyjściach do kina, restauracji, kawiarni, na basen, grilla czy do muzeum.

Projekt realizowany będzie w miesiącach od sierpnia do listopada 2015 roku.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Podstawą uczestnictwa w projekcie jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych specjalistów od lat działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt:

Telefoniczny: 603 086 506

e-mailowy: biuro@fundacjaradius.qinfo.pl

Projekt Współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Województwa Pomorskiego

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychLogo Województwa PomorskiegoHerb Województwa Pomorskiego