Fundacja Radius

„Niewidomi na Piastowskim Szlaku w 1050 rocznicę Chrztu Polski”.

7 marca 2016

Fundacja Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Radius” Zaprasza osoby niewidome i słabo widzące do udziału w projekcie pod nazwą:
„Niewidomi na Piastowskim Szlaku w 1050 rocznicę Chrztu Polski”.

Projekt skierowany jest do osób niewidomych i słabo widzących ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu całej Polski.
Celem projektu jest zapoznanie osób z dysfunkcją wzroku z historią początków Państwa Polskiego oraz z kulturowym dziedzictwem Piastów ze szczególnym uwzględnieniem wydarzenia jakim był Chrzest Polski.
W ramach zadania uczestnicy wezmą udział w 5-dniowych warsztatach z zakresu edukacji kulturalnej, w czasie których poznają miejsca związane z budowaniem państwowości polskiej (Gniezno, Ostrów Lednicki, Biskupin, Muzeum Miniatur w Pobiedziskach), będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych przybliżających dziedzictwo kulturowe Średniowiecza oraz w zajęciach pokazujących w jaki sposób osoby z uszkodzonym wzrokiem mogą odkrywać średniowieczną kulturę dzięki nowym technologiom.
Zajęcia prowadzone będą metodami dostosowanymi do potrzeb percepcyjnych osób z dysfunkcją
wzroku, bazującymi głównie na przekazie słownym i dotykowym.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt:
Telefoniczny: 603 086 506
e-mailowy: biuro@fundacjaradius.qinfo.pl

Projekt „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiające ten właśnie napis.Logo programu Kultura Dostępna z kolorowym tym właśnie napisem.Logo Fundacji