Fundacja Radius

W drodze Do Wolności

29 listopada 2018

Zapraszamy państwa do zapoznania się z publikacją pt: "W drodze do wolności - historia Pomorza gdańskiego", w której w zwięzły i dostępny sposób przedstawione zostały dzieje tytułowego regionu od chwili II rozbioru Polski w 1793 r. aż do upadku komunizmu w 1989 r.
W publikacji zaprezentowano losy Pomorza pod zaborem pruskim, życie w Wolnym Mieście Gdańsku, działania wojenne 1939 jak walki o Westerplatte, Hel czy obrona Poczty Polskiej, Czarne karty w historii Pomorza (Inteligenzaktion, zbrodnia w Piaśnicy, działalność obozu w Stutthof), kształtowanie się społeczeństwa Pomorza po drugiej wojnie, represje sowieckie oraz narodziny i rozwój NSZZ Solidarność.
To swoiste kompendium wiedzy na temat najnowszych dziejów Pomorza, przeznaczone dla wszystkich, którzy interesują się historią regionu - nie tylko dla historyków.
Publikacja przygotowana została we formatach umożliwiających jej przeczytanie również przez osoby z dysfunkcją wzroku.
Można ją pobrać z poniżej zamieszczonych odnośników.
Publikacja powstała w ramach zadania "W drodze do wolności - spotkania z historią przybliżające najnowsze dzieje Pomorza osobom z niepełnosprawnościami" realizowanego przez Fundację "Radius" i Dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"

W drodze Do Wolności e-book format PDF, EPUB, MOBI 1,2 MB w pliku ZIP

W drodze Do Wolności audio-book format MP3 oraz standard DAISY 125 MB w pliku ZIP

 Liczba pobrań publikacji:

Darmowy licznik odwiedzin


Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"

 Muzeum Historii Polski - logoLogo programu patriotyzm jutra.Logo Fundacji Radius